Увага! Оголошення! Спалювання листя та сухої трави – заборонено!

З настанням весни на території громади мешканці приватних житлових будинків активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки,суху страву та різний непотріб. Спалювання сухих рослинних залишків стало настільки звичним, що практично не звертається уваги на те,якої шкоди ці дії завдають довкіллю,здоров’ю та життю людей.
Страшними наслідками такого спалювання стають локальні пожежі, які можуть перерости у великомасштабні. Неконтрольовані пожежі становлять загрозу приватним житловим будинкам, завдають матеріальних втрат, загрожують життю людей і тварин, а боротися з вогнем мусять пожежники, які ризикують своїм життям та здоров’ям. Окрім того, погіршення видимості та автодорогах через дим від багаття може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Тому, виконавчий комітет нагадує мешканцям населених пунктів громади про заборону випалювання трави, гілля,сміття та відходів, тощо, застерігає та просить взяти до уваги що екологічною альтернативою спалювання листя та сухої трави є компостування, що безпечно та не шкодить здоров’ю людей та довкіллю.
Тож, шановні жителі, не робіть шкоди навколишньому середовищу, в якому мешкаєте Ви та Ваші родини. Будьте господарями своєї землі, бережіть своє здоров’я, природу та майно!

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення спалювання опалого листя в населених пунктах без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища забороняється. Порушення цієї заборони передбачає накладення адміністративного штрафу на громадян чи притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності.
При виявленні підпалів рекомендуємо невідкладно телефонувати:

  • в поліцію за цілодобовим номером – 102 (патруль виїжджає на виклик і складає протокол про адміністративне порушення);
  • в пожежну – 101;
  • до інспектора з благоустрою за телефоном: 0996734677

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *