Кіцманський район – у червоній зоні через поширення коронавірусу.

31 липня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Було встановлено нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2З:

Кіцманський район було віднесено до рівня епідеміологічної небезпеки «червоний».

Це рішення почне працювати з 3 серпня.

Нагадуємо, що1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відповідно до цього документу:

Зелена зона передбачає:

перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

кінотеатри із заповненістю на 50%;

перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється: відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Помаранчева зона (+ обмеження жовтої), забороняється:

діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

планові госпіталізації в лікарнях;

спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

прийом нових змін в дитячі табори;

обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

Червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється:

робота громадського транспорту;

відвідування закладів освіти;

діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Перетин кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:

1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків;

4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків.

5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи “зелений”. Серед обов’язкових вимог — носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 м кв, заповненість кінотеатрів – не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в “червоній зоні”.

З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» – де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.

В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більше ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході.

Через те, що 31 липня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації встановила, що Кіцманський район має «червоний» рівень через поширення COVID-19, районна комісія ТЕБ та НС 1 серпня провела позачергове засідання.

Оскільки для «червоної» зони передбачені суворі обмеження, з 3 серпня комісія вирішила заборонити, зокрема:

• проведення масових заходів за участю більше 100 осіб, та більше однієї особи на 20 кв.м. площі будівлі або території;
  • проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації (крім необхідних та невідкладних);
  • діяльність спортзалів, фітнесцентрів;
  • приймання дітей до закладів оздоровлення та відпочинку;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
  • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним і залізничним транспортом; а також легковими автомобілями, у яких кількість осіб, включаючи водія, більше 5;
  • приймання відвідувачів закладами культури, громадського харчування, торговельнорозважальних центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами, ветеринарними препаратами, агрохімією;

Для того, щоб працівники могли добиратися на роботу, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити маршрути руху громадського транспорту в режимі «Спеціальних перевезень».

«Спеціальні перевезення» довозу працівників підприємств, установ, організацій відбуватимуться по маршрутах: Борівці-1, Борівці-2, Хлівище, Валява,   Кліводин,  Неполоківці, Драчинці, Виноград-1, Виноград-2.

Нижче надаємо текст протоколу Районної комісії ТЕБ та НС: