УВАГА! До відома мешканців Мамаївської територіальної громади!

Доводимо до відома мешканців Мамаївської територіальної громади рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мамаївської сільської ради щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCov.

Протокол № 15

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мамаївської сільської ради.

24.03.2020  Голова: Катрюк Н.М. –сільський голова

Присутні: Катрюк Н.М., Бучацький М.В., Андрусяк Л.Ю., Онуфрійчук І.В., Кардинал С.М., Понич С.В., Єрмійчук І.В.,Равлюк Р.М.

На розгляд комісії пропонується 1 питання:

1. Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCov.

Доповідає Катрюк Н.М.

Станом на 10 год. 24.03.2020 року в Україні  коронавірусом 2019-nCoV захворіли 84 особи, з яких померли -3. Серед осіб, які захоріли на короно вірус,  є житель смт.Лужани.

Враховуючи вищезазначене, з метою запобігання поширення коронавіруса 2019-nCoV на території Мамаївської громади,  комісія ВИРІШИЛА:

1. Зобов’язати керівників підприємств, установ та організацій на території громади, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи, дотримуватися низки рекомендацій, аби не допустити виникнення та поширення випадків захворювання на COVID-19.

До таких підприємств, зокрема, належать: заводи, виробничі підприємства, станції технічного обслуговування, автомобільні мийки, АЗС, громадські млини, зоомагазини, де продають корм для худоби, особи, які торгують насінням та засобами  захисту рослин, тощо, а саме:

• – вирішити питання організованого перевезення працівників на їхні робочі місця;
  • – забезпечити вхідний санітарний контроль;
  • – проводити роз’яснювальну роботу з працівниками щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів серед працівників;
  • – забезпечити працівників, які мають найбільший контакт із відвідувачами, засобами індивідуального захисту (із розрахунку: 1 медична маска на 3 години роботи на особу та 1 флакон (100 мл) спиртовмісного антисептика на 1 особу на зміну (до 12 годин), провести навчання з використання та знешкодження відпрацьованих масок, серветок та встановити контроль за дотриманням правил;
  • – забезпечити дотримання дистанції працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами, як мінімум 1 метра або встановити захисні екрани для захисту працівників;
  • – збільшити кратність проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях, особливо в місцях найбільшого контакту з поверхнями: ручки дверей, місця загального користування, санвузли, тощо);
  • – дотримуватися нормативних показників температури повітря та забезпечувати наскрізне провітрювання приміщень;
  • – не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;
  • – виділити приміщення для тимчасової ізоляції осіб із ознаками захворювання;
  • – у разі виявлення працівника з ознаками респіраторного інфекційного захворювання, вжити заходів для його ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про цей випадок заклад охорони здоров’я;
  • обмежити масові заходи в закритих приміщеннях;
  • – забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо);
  • – забезпечити медичні пункти (за наявності) необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту тощо).

У разі виявлення особи із ознаками гострого респіраторного захворювання, підвищенням температури тіла, така особа не допускається до відвідування закладів та скеровується до сімейного лікаря за місцем обслуговування.

1. Рекомендувати обмеження щодо перебування на території громади осіб до 14 років без супроводу дорослих.
  2. Виділити 80 л.бензину А-95 та 40 л.дизпалива мобільним групам з числа працівників сільської ради, які здійснюють перевірки обмежувальних заходів на території громади та пересуваються на особистих автомобілях з спецпозначками з зображенням Червоного Хреста. ( 6 груп).

Голова комісії ТЕБ та НС                                               Н.М.Катрюк

Секретар комісії ТЕБ та НС                                           Л.Ю.Андрусяк