Відбувся тур для сприяння стратегічному розвитку Мамаївської ОТГ

Із 3 по 5 липня Громадською організацією «Буковинська асоціація сільськогосподарських дорадчих служб» організовано та проведено стаді-тур в с.Смолигів Луцького району Волинської області для вивчення позитивного досвіду роботи Смолигівської сільської об’єднаної територіальної громади в рамках реалізації проекту «Сприяння стратегічному розвитку Мамаївської сільської об’єднаної територіальної громади за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою».

Учасниками стаді-туру були: голова  Мамаївської ОТГ Наталія Катрюк, керуючий справам Микола Бучацький, працівники сільської ради, керівники організацій, активісти громади, представники громадських організацій, а також представник партнера даного проекту – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Людмила Федірчик.

У с.Смолигів учасників делегації зустріла  голова ОТГ Галина Прус Дмтрівна, яка розповіла присутнім про роботу громади, її досягнення та проблемні питання над якими працюють та вирішуть в даний час, а також ознайомила з планами на майбутнє, супроводжуючи свій виступ презентаційними матеріалами, а також фото- та відео-матеріалами.
Перед учасниками делегації виступила також начальник гуманітарного відділу даної ОТГ Світлана Андрійчук, яка ознайомила присутніх з роботою закладів освіти та культури, поділилась досвідом впровадження нових організаційних форм та методів роботи, ознайомила з досягненнями в цих галузях та планами, над якими працюють. Відбулася жвава дискусія. Представники Смолигівської ОТГ відповіли на всі питання, якими цікавились члени делегації. Учасники стаді-туру почерпали для себе багато нового в організації роботи ОТГ, досвіду запровадження сучасних реформ, а також методів залучення інвестиційних коштів.   
Члени делегації відвідали заклади освіти та культури ОТГ, ознайомились з їх матеріальною базою. Зокрема,  у с. Смолигів: будинок культури, бібліотеку, школу І-ІІ ст.., ДНЗ «Казка»; у с.Хорохорин – будинок культури, фельшерсько-акушерський пункт, школуІ-ІІІ ст.
Учасники делегації цікавились питаннями формування дохідної частини бюджету, напрямками розвитку підприємництва, земельними відносинами в ОТГ, залученням інвестиційних та грантових коштів.
 
Члени делегації також побували у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування, в якому ознайомились з впровадженням реформи децентралізації в області. Результатом даної зустрічі виникло бажання відвідати ще одну ОТГ  – Боратинську сільську об’єднану територіальну громаду, яка подібна до Мамаївської ОТГ.
В Боратинській ОТГ мали зустріч з головою – Сергієм Яручиком, який розповів про громаду, наміри її розбудови та розвитку. Члени делегації цікавились питаннями структури дохідної та видаткової частини бюджету, інноваціями розвитку, залученням інвестицій та роботою комунальних підприємств.
Надія МЕЛЬНИК,
голова ГО “БАСДС”.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *