Проект «Сприяння стратегічному розвитку Мамаївської сільської об’єднаної територіальної громади»

18 травня 2018 року Громадською організацією «Буковинська асоціація сільськогосподарських дорадчих служб» організовано поїздку для активних членів Мамаївської ОТГ в смт.Глибока по вивченню позитивного досвіду роботи Глибоцької ОТГ в рамках реалізації проекту: «Сприяння стратегічному розвитку Мамаївської сільської об’єднаної територіальної громади» за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою».
До складу делегації входили керівники відділів, депутати, активісти, молодь Мамаївської ОТГ, всього 18 чоловік. Делегацію очолював заступник голови сільської ради Бучацький Микола Володимирович.
Мамаївську делегацію зустрів голова Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади Ванзуряк Григорій Степанович, який розповів про громаду, які населені пункти увійшли до її складу, про успіхи, складнощі, перспективу її розвитку, а також відповів на всі питання , які цікавили гостей.
Враховуючи те, що головним в розбудові об’єднаних територіальних громад є розвиток підприємництва для наповнення їх бюджету, господарі показали цікаві виробничі об’єкти, свої досягнення від залучення інвестицій у розвиток громади.
Учасники делегації відвідали приватне підприємство «Флоріум», яке займається реалізацією насіннєвого та посадкового матеріалів голландських сортів квітів, декоративних кущів та дерев. Підприємство застосовує сучасні технології та логістику в дорощування та реалізації продукції. Побували також на приватному підприємстві «Аперо», яке виробляє кукурудзяні палички та інші солодощі у великому асортименті. Продукція цього підприємства є на полицях всіх торгових точок Буковини та користується великим попитом в Україні.
Члени делегації побували також у с.Михайлівка у центрі апітерапії, власником якого є місцевий житель Михайло Баловсяк. За кошти Австрійської Агенції розвитку та Програми розвитку ООН в Україні збудовано 2 будиночки та 3 піраміди із 10-ма лежанками для оздоровлення людей.
Крім того, учасники делегації мали можливість побувати на новому сучасному міні-підприємстві з переробки молока у с.Михайлівка. Тут створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Добрі газди». Кошти на придбання обладнання в сумі 20,0 тис.євро виділила Австрійська Агенція розвитку в рамках проекту ПРООН. Члени кооперативу здають на переробку молоко, яке переробляють у різні види продукції. Зокрема, тут виробляють декілька видів твердих сирів, які по смакових якостях зовсім не відрізняються від вироблених у ЄС. Учасники делегації мали можливість покуштувати та придбати продукцію підприємства.
Даний захід приніс велику користь її учасникам. Кожен з них намітив собі перспективи розвитку своєї, Мамаївської ОТГ.