На сесії Мамаївської сільради вирішували, що зробити для безпеки на центральній автодорозі (ВІДЕО)

30 листопада на другому пленарному засіданні першої сесії Мамаївської сільради ОТГ було включено у порядок денний і першим розглянуто надзвичайно болюче і важливе для жителів громади і, без перебільшення, для всіх, хто проїжджає трасою через Мамаївці, питання: «Про забезпечення безпеки пішоходів на центральній автодорозі». На сесію запросили представників Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області і Кіцманського відділу поліції, послухати і висловитися з цього приводу прийшло також чимало жителів громади.

Сільський голова Наталія Катрюк надала слово Валентину Гаврилову — начальнику відділу ремонтів та експлуатаційного утриманнядоріг Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області. Він сказав, що проблема безпеки руху на трасі в Мамаївцях існує досить давно. В першу чергу це пов’язано з тим, що за радянських часів, коли будувалася ця дорога, було прийнято силове рішення зробити трасу через село: для цього ламалися паркани, зносилися сараї, інші будівлі… Сьогодні ми пожинаємо плоди цього рішення, адже така траса мала би пролягати в обхід населеного пункту. Ділянка дорога від Чернівців до кільця в Мамаївцях носить звання І категорії «В», на такій категорії дороги розв’язки неможливо влаштовувати на одному рівні. Сім років тому попередній сільських голова Сергій Угринчук замовив документацію на капітальний ремонт цієї дороги і роботи мали фінансуватися також з Міжнародного фонду розвитку. Але гроші не були виділені. Цим проектом передбачалось облаштування двостороннього тротуару, посередині дороги — двостороннього транспортного обгородження та інші конструкції, які мали значно підвищити безпеку для пішоходів і водіїв.

 

Присутні на сесії депутати і жителі Мамаївців запитували, що ж може зробити Служба автодоріг, щоб підвищити безпеку? Обговорювали можливість встановлення додаткових світлофорів, дорожних знаків, освітлення пішохідних переходів та встановлення над ними мигаючих ліхтарів… У дорожних організаціях в кінці року немає коштів на світлофори та інші дороговартісні заходи, а встановлювати примусовимиобмежувачами швидкості на трасі такого рівня не можна.

Основною причиною трагічних ДТП є порушення правил дорожнього руху водіями (перевищення швидкості, обгін перед пішоходними, водіння у нетверезому стані) та самими пішоходами, які іноді переходять дорогу у невстановлених місцях. Як повідомив начальник сектору реагування патрульної поліції Кіцманського ВП Сергій Сташук, на ділянці дороги Новий Киселів-Мамаївці-Лужани у 2017 році сталося 56 ДТП, з них 10 — з потерпілими, зі смертельними наслідками — 9. У зв’язку із проведенням реорганізаційно-штатних змін у підрозділах поліції, з вересня 2017 року ліквідовано відділ безпеки дорожного руху, який відповідав виключно за безпеку руху на автошляхах. Крім того, в поліції немає приладів, якими можна фіксувати перевищення швидкості, тож не можуть і карати за це порушення.

Підсумовуючи емоційне обговорення складної проблеми сільський голова Наталія Катрюк запропонувала: «Сформувати спільну комісію з представниками Служби автомобільних доріг, поліції, депутатів, виконавчого комітету, громадськості і 6 грудня повністю пішки обстежити трасу від Нового Киселева до Лужан, встановити точні місця, де мають бути автобусні зупинки, знаки, пішохідні переходи і визначитися із першочерговими діями. Хоч Служба автодоріг на кінець року не має грошей, сільська рада може доосвітлити пішохідні переходи, встановити знаки і дати широку просвітницьку інформацію людям, щоб були обережні. Визначити місця, де потрібно встановити світлофори, написати звернення в міністерства, Прем’єр-Міністру, Верховній Раді. Якщо нас не почують, не зрозуміють, не зреагують, ми залишаємо за собою право на протести…» Н.М.Катрюк додала, що рада готова до співпраці, але не можна повністю державну трасу давати на утримання ОТГ, має бути фінансування заходів безпеки і Службою автодоріг.

Після обстеження дороги висновки комісії будуть розглядатися на наступній сесії Мамаївської сільради, яка має відбутися 7 грудня, де будуть прийматися конкретні рішення по виділенню коштів на потрібні заходи для безпеки на трасі.

Також на сесії 30 листопада Мамаївська сільська рада розглядала ряд важливих організаційних питань, звернення депутатів та поточні питання життєдіяльності об’єднаної територіальної громади.

Ольга КУЛЬКО.
We can help you choose spiritjoy.org at low cost.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *